Gadżety dla sportowców – co ułatwi nam treningi?

gadżety dla sportowców

Każda osoba uprawiająca sport doskonale wie, jak dużym ułatwieniem codziennych treningów mogą być drobne gadżety. Sportowcy potrzebują różnych akcesoriów — trudno porównywać potrzeby biegacza i snowboardzisty. Pewne jest to, że każdy z nich chętnie korzysta z drobnych ułatwień, które pomagają przekraczać swoje granice i być coraz lepszym w danej dyscyplinie sportowej.

Gadżety stworzone dla biegaczy

Bieganie od wielu lat zdobywa coraz większą popularność. To zrozumiałe, ponieważ regularny wysiłek fizyczny poprawia samopoczucie, modeluje sylwetkę i sprawia, że czujemy się o wiele lepiej. Zarówno amatorzy biegania, jak i zawodowcy, nie wyobrażają sobie codzienności bez kilku gadżetów. Podstawą solidnego treningu jest możliwość stałego monitorowania swoich osiągnięć. Można to zrobić tylko przy pomocy dobrego zegarka sportowego, który zmierzy nasze tempo oraz będzie wskazywał tętno, pokonane przewyższenia i przebytą trasę.

Kolejnym nieodłącznym akcesorium większości biegaczy są bezprzewodowe słuchawki. Puszczanie odpowiedniej, energicznej muzyki znacznie ułatwia utrzymanie stałego tempa oraz urozmaica trening, który bywa monotonny i nużący. Każdy maratończyk, średniodystansowiec i sprinter nosi ze sobą butelkę sportową. Najlepsze modele pozwalają przez długi czas utrzymać stałą temperaturę napoju. Takie butelki mogą także posłużyć jako gadżety reklamowe z nadrukiem promującym konkretną firmę. Dobrzy biegacze chętnie wypromują w ten sposób swojego sponsora.

Co pomaga rowerzyście?

Wyczynowi rowerzyści, którzy podczas treningów pokonują trudne, ekstremalne trasy, bardzo często nagrywają swoje dokonania za pomocą kamery sportowej. Ten poręczny gadżet rejestruje filmy dobrej jakości, które z powodzeniem można zamieszczać w mediach społecznościowych. Wyprawy rowerowe nieraz trwają wiele godzin. W tym czasie sportowcowi może rozładować się telefon lub inny sprzęt elektroniczny. Warto być przygotowanym na taką niespodziewaną sytuację i zaopatrzyć się w pojemny power bank. To małe urządzenie podtrzyma żywotność ważnego sprzętu.

Jeśli rowerzysta wybiera się na wieczorny trening, może zaopatrzyć się w przenośną lampkę USB. Podłączenie jej do źródła energii zapewni dosyć mocne światło. Czasem może ono pomóc podczas reperowania uszkodzonej części roweru. Zawodowcy oraz cykliści-amatorzy muszą pamiętać, jak ważne jest regularne nawadnianie organizmu. Gadżetem, który zawsze powinien znajdować się w asortymencie sportowca, jest oczywiście bidon. Najlepiej sprawdzi się model wykonany z lekkiego plastiku. Warto zwrócić uwagę na szczelne zamknięcie, które zagwarantuje nam, że z butelki nie wycieknie ani kropelka płynu.

Drużyny sportowe także lubią gadżety!

Siatkarze, piłkarze, koszykarze oraz pozostali przedstawiciele sportów drużynowych doskonale wiedzą, że tylko stworzenie kolektywu pozwoli na osiągnięcie sukcesu w sporcie. Dobra drużyna składa się z różnych zawodników, którzy wzajemnie się uzupełniają. Spójność zespołu idealnie podkreślają personalizowane stroje. Drużyna na boisku zawsze powinna tworzyć jedność, dlatego wszyscy gracze noszą takie same koszulki i spodenki. Proste t-shirty i szorty to wspaniałe gadżety reklamowe z nadrukiem. Najlepsze drużyny sportowe z dumą będą nosić logo swojego sponsora. Niektóre zespoły idą o krok dalej i wzbogacają swoją garderobę o personalizowane bluzy i czapki z daszkiem. Na mecze wyjazdowe przydają się także torby sportowe.

Członkowie drużyn lubią podkreślać swoją przynależność do barw klubowych poprzez tworzenie personalizowanych gadżetów. Dużą popularnością cieszą się na przykład breloczki z logiem klubu lub sponsora. Mogą one przybierać różne kształty i rozmiary. Najczęściej występują jako:

  • odblaski,
  • latarki,
  • lasery,
  • otwieracze do butelek,
  • kształty kojarzące się z daną dyscypliną sportową.

Często przypina się je do kluczy lub plecaków. Stanowią doskonałą ozdobę i ułatwiają znalezienie drobiazgów w torebce lub worku.

Drużyny grające w krajowych ligach spędzają długie godziny w autokarze. Dojazd na mecze może zajmować nawet do kilku godzin. W tym czasie warto się zrelaksować, a odpoczynek ułatwi na przykład wygodny zagłówek. Czasem ostre światło i panujący gwar utrudniają sen, który jest bardzo ważnym elementem regeneracji każdego sportowca. Gadżetami ułatwiającymi podróż mogą być maska na oczy lub zatyczki do uszu.

Jakie gadżety dla amatorów sportów zimowych?

Narciarze, snowboardziści i miłośnicy pozostałych sportów zimowych muszą szczególnie zadbać o komfort termiczny organizmu. Gadżetami, które umożliwią im wygodny trening, bez wątpienia będą polar i kurtka. Należy pamiętać, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę, dlatego warto chronić tę część ciała za pomocą czapki, chusty lub szalika. Upadki na śnieg bywają bolesne i nieprzyjemne ze względu na zimno. Na szczęście dłonie nie ucierpią, jeśli amator zimowych sportów nałoży na nie ciepłe i grube rękawiczki. Podczas przerw pomiędzy zjazdami ulgę przyniesie niewielki ogrzewacz do rąk. Ten mały gadżet potrafi nagrzać się do wysokiej temperatury, dzięki czemu poprawi krążenie i zniweluje uczucie wychłodzenia.