Uczelnie wyższe, szkoły średnie czy akademie co roku walczą o to, by przyciągnąć do siebie chętnych. Budowanie renomy szkoły opiera się nie tylko na statystykach zdawalności egzaminów. Trzeba również zadbać o to, aby dana placówka edukacyjna była odpowiednio promowana. Niestety, bez odpowiednich działań marketingowych, ciężko będzie zapisać się danej szkole w pamięci przyszłych uczniów czy studentów. Dlatego warto pomyśleć o jakieś formie reklamy. Świetnie sprawdzić mogą się w tej roli odpowiednio dobrane gadżety, które będą mieć formę upominku.

W artykule znajdziesz informacje na temat:

Bezpośrednie docieranie do zainteresowanych

Gadżety reklamowe cieszą się coraz większą popularnością. I nic dziwnego, gdyż powalają one bezpośrednio dotrzeć do potencjalnych klientów – czyli uczniów. Z pozoru zwykły długopis czy notatnik zyska wartość reklamową, jeśli zostanie na nim umieszczone logo lub nazwa szkoły. Tego typu gadżety najlepiej jest rozdawać w czasie dni otwartych czy targów edukacyjnych – wszędzie tam, gdzie pojawiają się nastolatkowie i młodzi dorośli, którzy mogą być zainteresowani konkretną ofertą. Taki prezent wzmocni siłę przekazu i sprawi, że dana osoba lepiej zapamięta konkretną szkołę. Pozwala to także na budowanie pozytywnych skojarzeń. Bo kto nie lubi dostawać upominków? Praktyczne gadżety małych gabarytów będą chętnie użytkowane. Funkcjonalne podarki dużo lepiej zapadają w pamięć niż standardowe ulotki.

Budowanie społeczności

Gadżety reklamowe dla szkół mogą pełnić rolę integrującą. Przykładowo, notatniki z logo szkoły mogą zostać wręczone uczniom, co pozwoli im się bardziej zidentyfikować z placówką i innymi uczniami. Taką samą funkcję mogą zresztą pełnić długopisy reklamowe dla nauczycieli i pedagogów. Własne firmowe przedmioty podnoszą prestiż danej uczelni lub szkoły. Pokazują one, że konkretna placówka edukacyjna to coś więcej, niż szkolne mury czy liczba i rodzaj zajęć przeprowadzanych w ciągu semestru. Takie gadżety wskazują na rolę społeczności, należenia do jednej grupy. Po latach ludzie chętnie wracają myślami do miejsc, gdzie się edukowali, czując się częścią ich historii. Ale tę świadomość można budować tu i teraz, u osób, które aktualnie pracują lub uczą się w danej szkole.

Po jakie gadżety reklamowe sięgnąć?

Gadżety reklamowe dla szkół mogą być rozmaite. Wiele zależy od samej placówki edukacyjnej i jej przekazu. Najczęściej wybór pada na notesy, długopisy czy ołówki reklamowe. I nic w tym dziwnego, gdyż akcesoria te kojarzą się z procesem nauki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po gadżety mniej oczywiste jak breloki czy smycze. Najważniejsze, by akcesoria posiadały nadruk z logo szkoły lub jej nazwą. Jedynie wtedy mają one wartość reklamową.

Nie wolno jednak zapominać o grupie docelowej. Nastolatkowie, zastanawiając się na wyborem szkoły średniej, prędzej zwrócą uwagę na oryginalne gadżety. Ich wartość użytkowa niekoniecznie będzie tak ważna. Z kolei osoby wybierające uczelnie wyższą, będą podchodzić do sprawy bardziej praktycznie. Ucieszy ich notatnik czy flamaster, który mogą spożytkować w trakcie nauki. Bardzo ważne jest także by ustalić, jaki przekaz ma nieść gadżet reklamowy. Jeśli ma on świadczyć o tym, że szkoła jest nowoczesna, może warto postawić na coś z elektroniki? Swoją strategię marketingową warto przemyśleć właśnie w odniesieniu do grupy docelowej.

Personalizowane gadżety dla szkół

Nasz sklep Regalo oferuje najróżniejsze gadżety reklamowe dla szkół, zarówno tradycyjne, jak i bardziej wymyślne. Niezależnie od wybranego przedmiotu zapewniamy możliwość jego personalizacji, a dokładniej: stworzenie nadruku. Może być on w kolorze lub nie, zawierać informację graficzną lub tekstową. Wszystkie szczegóły ustalane są indywidualnie. Zapewniamy wysoką jakość i trwałość nadruku. Chodzi o to, by na stałe przypominał on danej osobie o konkretnej szkole. Nasze nadruki są także wykonywane bardzo estetycznie. Najważniejsze jednak, by w pełni spełniały życzenia naszych klientów. W końcu gadżety stają się wizytówką danej placówki edukacyjnej. Nie mogą to być akcesoria nudne czy łatwo psujące się. Wręcz przeciwnie, powinny one budować w głowach odbiorców same pozytywne skojarzenia! Ważna jest więc ich funkcjonalność, a także wygląd. Po zapoznaniu się z naszym bogatym asortymentem, nie powinno być jednak problemów by znaleźć odpowiedni gadżet. Nasza oferta to zbiór inspiracji oraz pomysłów!

Czy warto sięgnąć po gadżety reklamowe aby promować daną szkołę? Jak najbardziej. Zwłaszcza, że forma takiej promocji nie musi być wcale droga. Tradycyjne ulotki w większości przypadków wylądują nieczytane w koszu. A przecież chodzi o to, by dane osoby zainteresowały się ofertą konkretnej placówki! Warto im w tym pomóc i przykuć ich uwagę małym upominkiem. Z pewnością wzbudzi on w obdarowywanym ciekawość. Drobne akcesoria będą także świadczyć o klasie danej uczelni lub szkoły, podkreślą jej prestiż. Z tego typu gadżetów chętnie korzystać będą już uczniowie danej placówki, jak i jej kadra, czując się częścią ważnej wspólnoty.