W ciągu roku nie brakuje okazji, które sprzyjają obdarowywaniu upominkami bliskich i znajomych osób. Czasem brakuje za to pomysłów na kolejny prezent. Zwykle wybierając podarunek kierujemy się kilkoma stałymi kryteriami, spośród których jednym z ważniejszych jest to, aby prezent był dla obdarowywanej nim osoby przydatny. Nie chodzi o to, że ma to być stricte praktyczny przedmiot w stylu deski do krojenia. Bardziej o to, by rzecz, którą kupujemy była dopasowana do potrzeb albo zainteresowań docelowego właściciela. Jeśli osoba, dla której szukamy prezentu ma jakieś hobby, to nasze zadanie prawdopodobnie jest mocno ułatwione. Pasjonaci doceniają praktyczne prezenty, choćby dlatego, że pomagają im one skompletować zestaw niezbędnych do uprawiania danego sportu czy zajęcia przedmiotów lub narzędzi. A nawet jeśli coś już mają, to z chęcią poszerzają swoją kolekcję hobbystycznych akcesoriów.

W artykule znajdziesz informacje na temat:

Co kupić rowerzyście?

Nie inaczej jest z pasjonatami rowerów i jazdy na nich. Jazda na rowerze jest sportem, który uprawiać można zarówno w pełni amatorsko, jak i profesjonalnie. W każdym przypadku jednak pewne gadżety dla rowerzysty mogą okazać się przydatne. Im bardziej nasz znajomy jest wkręcony w rowerową pasję, tym łatwiej o pomysł. Oryginalny prezent dla rowerzysty to właściwie cała niewyczerpana studnia pomysłów! Wszak sam rower to spory wydatek, zatem osoba na nim jeżdżąca na pewno doceni otrzymanie jakościowych dodatków do niego w ramach prezentu. W zależności od budżetu, możemy postawić na oryginalny dzwonek, licznik z wieloma funkcjami, pancerne antykradzieżowe zapięcie, pasującą sakwę itp. Nic nie stoi też na przeszkodzie , aby postawić na prezenty personalizowane! Oto propozycje na kilka z nich:

Plecak przyda się zawsze

Nawet jeśli w planach jest tylko krótka wycieczka, zawsze znajdzie się parę szpargałów do zabrania ze sobą. Klucze od domu, portfel, czy telefon to rzeczy, których lepiej nie trzymać w kieszeni w trakcie przejażdżki na rowerze. Niewielki plecak na rower to też rozwiązanie pomocne w kwestii regularnego nawadniania się. Aby napić się wody z bidonu, rowerzysta musi każdorazowo do niego sięgać. Tymczasem plecak z wmontowanym bukłakiem pozwala na zaspokajanie pragnienia w trakcie jazdy. Aby rzeczywiście był to oryginalny prezent dla rowerzysty, warto pomyśleć o personalizacji – plecak rowerowy z logo klubu albo jakimś ciekawym nadrukiem będzie na pewno prezentem, który sprawi dużo radości i nie trafi w kąt, ale zamiast tego będzie regularnie użytkowany.

Coś na krótsze wycieczki (i na zapas)

Mniej zaawansowany rowerzysta być może nie potrzebuje plecaka z bukłakiem, ale w pełni zadowala się piciem wody z bidonu. Zresztą bidon może też pełnić funkcję zapasowego pojemnika. W każdym razie – nie można odmówić mu przydatności. Ponadto, bidon, jeśli chodzi o gadżety dla rowerzysty, jest bardzo łatwym do spersonalizowania przedmiotem, co sprawia, że można uczynić z niego naprawdę ciekawy i oryginalny prezent. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy wszyscy tak mocno zwracamy uwagę na środowisko naturalne i kwestie ekologii, wielorazowy bidon jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż kupowanie napojów w plastikowych butelkach. Warto też wiedzieć, że niektóre bidony są wyposażone w filtry, umożliwiające nalewanie wody prosto z kranu. Innym ciekawym rozwiązaniem jest sitko na owoce, zamontowane w bidonie po to, by można było mieszać ich sok z wodą bez obaw o komfort picia. Nawet jeśli nasz znajomy rowerzysta posiada już bidon, to na pewno nie obrazi się, a wręcz doceni, gdy otrzyma w prezencie kolejny, tym razem niepowtarzalny i stworzony z myślą o nim. Bidony z nadrukiem umożliwiają zamówienie takiego pojemnika na napój, jakiego nie ma nikt inny, a który będzie przypominał rowerzyście o osobach, od których dostał upominek!

Zawsze w dobrym kierunku

Przedmiotem, który powinna mieć wśród swojego ekwipunku każda osoba przemierzająca bezdroża albo lasy, czy to pieszo czy rowerem, jest kompas. Na wszelki wypadek zawsze dobrze jest go nosić, nigdy wszak nie wiemy, czy nie zdarzy nam się pobłądzenie, a na zasięg w telefonie nie zawsze i nie wszędzie możemy przecież liczyć. Przydatny może zatem okazać się niewielki kompas, który nie będzie przeszkadzał, zajmował dużo miejsca ani dużo ważył. Najlepiej też, aby można go było przyczepić do jakiejś pętelki np. w plecaku, żeby go nie zgubić. Taki kompaktowy, lekki kompas to świetny pomysł na prezent dla osoby aktywnej w terenie, wyrażający nasze zainteresowanie jej hobby, jak i naszą troskę. Wbrew pozorom, tego typu maleńkie gadżety dla rowerzysty też można spersonalizować. Kompas z grawerem to obok bidonu z nadrukiem czy plecaka z logo kolejny pomysł na nacechowany osobiście podarunek.

Powyżej przytoczone gadżety to tylko niektóre z pomysłów na prezent dla rowerzysty. Natomiast samo personalizowanie przedmiotów codziennego użytku, jak i hobbystycznych akcesoriów za pomocą nadruków, naszywek czy grawerów to wręcz ogromna baza pomysłów na prezenty na każdą okazję dla osób o różnych pasjach i zainteresowaniach.