Druk sublimacyjny Warszawa

druk sublimacyjny

Druk sublimacyjny – co to?

Druk sublimacyjny to jedna z metod znakowania i personalizacji gadżetów reklamowych, poprzez umieszczenie na nich np. logo firmy czy własnego nadruku. Ze względu na swoją wszechstronność może być stosowany na wielu rodzajach produktów, a tym samym jest często wybierany przez naszych klientów. Oferta Regalo Gifts obejmuje druk sublimacyjny na tkaninach, ceramice, ale nie tylko.

W jaki sposób powstaje nadruk sublimacyjny i skąd jego nazwa

Druk sublimacyjny odbywa się w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest wykonanie nadruku na papierze transferowym przy użyciu tuszów sublimacyjnych. Drugi to przeniesienie go na konkretny przedmiot za pomocą prasy termotransferowej i wysokiej temperatury, która temu towarzyszy.

W całym procesie kluczowe okazuje się zjawisko sublimacji, czyli przejścia cząsteczek ze stanu stałego w gazowy z pominięciem ciekłego. Cząsteczkami, których to dotyczy, są barwniki zawarte w nadruku znajdującym się na papierze transferowym. Obecne w prasie ciśnienie i wysoka temperatura sprawiają, że nie tylko zostaje on przeniesiony na wybrane podłoże, ale wręcz wtłoczony w jego strukturę. Jest to szczególnie widoczne na tkaninach, w przypadku których wygląda to niemal tak, jak gdyby znajdował się nie tylko na wierzchu, ale wręcz w głębi włókien. Przekłada się to na ponadprzeciętną trwałość gotowego znakowania.

Wybierz personalizowane gadżety: drukujemy na tkaninach, koszulkach, kubkach

Główną zaletą jaką niesie druk sublimacyjny na tkaninach i innych podłożach jest przede wszystkim odporność na pranie, ścieranie i drobne uszkodzenia mechaniczne. Z tego samego powodu często też spotkamy nadruk sublimacyjny na kubkach – pozwoli on na mycie takiego kubka bez zmartwień. Oprócz tego warto też wspomnieć o wysokiej szczegółowości tej technologii, która umożliwi odtworzenie grafiki wraz z najdrobniejszymi szczegółami.

Co do farb sublimacyjnych, na uwagę zasługuje również ich nieszkodliwość dla środowiska, dzięki której są dobrym wyborem dla osoby ceniącej sobie proekologiczne rozwiązania. Z punktu widzenia osób czekających na gadżety reklamowe dla firmy niewątpliwym atutem jest też szybkość całego procesu. Umożliwia to błyskawiczne wykonanie znakowania na dużej partii produktów, a tym samym uzyskanie kompletu materiałów marketingowych w stosunkowo krótkim czasie.

Krótkie terminy realizacji w Regalo Gifts!

W naszym sklepie stosujemy tę technikę znakowania głównie na tekstyliach, a ze względu na specyfikę tej metody – tylko na tych w jasnym kolorze. Możesz zamówić u nas chociażby druk sublimacyjny na koszulkach, bluzach, torbach bawełnianych, a nawet czapkach z daszkiem, szalikach, rękawiczkach czy kapciach. Bez problemu wykonamy też indywidualny projekt na gadżetach promocyjnych z innych materiałów, np. z ceramiki, tworzywa sztucznego czy metalu. Twojej uwadze polecamy m.in. druk sublimacyjny na kubkach, który cieszy się powodzeniem wśród naszych klientów. Ma to związek z uniwersalnym charakterem takiego upominku reklamowego, który możesz wręczyć zarówno potencjalnym klientom i kontrahentom, jak i pracownikom, z dowolnej okazji.

Szczycimy się, że w naszej ofercie zawiera się bardzo szybka realizacja, jeśli chodzi o druk sublimacyjny (Warszawa i okolice). Z oferty znakowanym gadżetów reklamowych mogą korzystać nie tylko mieszkańcy stolicy. Zapewniamy opcję dostawy kurierem do każdego zakątka Polski. Poznaj nasz asortyment i inne metody znakowania, z których możesz skorzystać w sklepie Regalo.

Kontakt i wycena. Zapraszamy
22 788 85 84
biuro@regalo.pl