Sitodruk Warszawa

sitodruk

Sitodruk – co to jest?

Sitodruk to jedna z najstarszych technik poligraficznych, która wciąż cieszy się dużym powodzeniem. Ta analogowa metoda pozwala na naniesienie nadruku na cechujące się dużymi wymiarami podłoże wykonane z różnych materiałów. Gotowe znakowanie drukiem sitowym wyróżnia się długą żywotnością, a także wysoką jakością.

Jak sugeruje sama nazwa, kluczową rolę w tym procesie odgrywa sito. Jest to po prostu matryca o powierzchni złożonej z miniotworów, przez które farba przesącza się na podłoże. W ten sposób powstaje nadruk zgodnie z wcześniej przygotowanym i umieszczonym na sicie wzorem. Jeśli używasz kilku kolorów, dla każdego z nich musi zostać przygotowane osobne sito. Po zaaplikowaniu farby w danym odcieniu, nadruk naświetla się aż do uzyskania kompletnej grafiki. Ta zostaje przeniesiona na specjalny szablon, a następnie wtłoczona w powierzchnię docelową.

Druk sitowy bywa określany alternatywą dla tampodruku, która zdaje egzamin na przedmiotach o większej powierzchni. Obie metody cechują się podobnymi właściwościami gotowego znakowania, a także mogą być stosowane na podobnych materiałach – m.in. na plastiku, drewnie, metalu oraz tekstyliach.

Poznajemy jakie zalety i wady ma nadruk sitodrukowy

Największą zaletą jaką ma nadruk sitodrukowy jest bez wątpienia duża elastyczność tej metody. Nadruk można nanieść zarówno na płaską, jak i wypukłą powierzchnię. Jego maksymalny rozmiar zależy jedynie od tego, jak dużą matrycę – czyli sito – uda Ci się wykonać. Co więcej, można z niej korzystać wielokrotnie, co zapewnia możliwość seryjnego znakowania materiałów marketingowych. Zaletą tej metody jest również ponadprzeciętna wytrzymałość gotowego nadruku.

Do wad tego rozwiązania można zaliczyć natomiast to, że jest mało ekonomiczne w przypadku małych projektów zakładających użycie kilku różnych kolorów. Każda barwa jest bowiem aplikowana przy użyciu osobnego sita, co zakłada duży nakład pracy do ich przygotowania.

Sitodruk na koszulkach, odzieży i innych materiałach

Tym, z czym najbardziej kojarzy się ta technika poligraficzna, jest bez wątpienia sitodruk na koszulkach czy parasolach. To właśnie odzież i akcesoria o przeznaczeniu reklamowym są bowiem najczęściej wykańczane przy użyciu tej metody. Sitodruk na odzieży zachowuje swoją trwałość nawet po praniu, dzięki czemu tak spersonalizowane ubrania długo cieszą swoją estetyką.

Możesz również zdecydować się na sitodruk na szkle, np. na szklankach lub podręcznych butelkach na wodę, które zamierzasz wręczyć klientom, potencjalnym kontrahentom albo pracownikom, dla których przygotowujesz świąteczny upominek. Bez problemu zastosujesz też sitodruk na metalu, np. na kubkach termicznych, świecznikach lub artykułach dekoracyjnych.

Warszawska drukarnia? Sitodruk z wysyłką? Sprawdź Regalo Gifts!

Jeśli zależy Ci na czasie i mieszkasz lub pracujesz w stolicy, możesz zamówić u nas artykuły, które są spersonalizowane przez sitodruk. Warszawa znajduje się blisko naszej siedziby w Otwocku, więc odbierzesz gotową partię materiałów reklamowych osobiście. Nasza oferta jest też skierowana do klientów z innych części Polski. Bez trudu załatwimy wszystkie formalności przez Internet, a paczkę wyślemy do Ciebie kurierem. Koszt dostawy zależy m.in. od wagi zamówionych artykułów – podamy Ci orientacyjną cenę wysyłki jeszcze przed przyjęciem zlecenia do realizacji.

Masz jakieś pytania dotyczące nadruku sitodrukowego? A może chcesz skorzystać z innej metody znakowania? Skontaktuj się z nami, a dołożymy wszelkich starań, aby zaproponować Ci optymalne rozwiązanie.

Kontakt i wycena. Zapraszamy
22 788 85 84
biuro@regalo.pl