Tampodruk Warszawa

tampodruk

Tampodruk – co to dokładnie jest?

Tampodruk to sposób na trwałe naniesienie grafiki na dowolny obiekt o stosunkowo niewielkiej powierzchni. Chociaż jest to proces analogowy, odznacza się wysoką precyzją, nawet wtedy, gdy podłoże jest nierówne. Sam nadruk jest z kolei wytrzymały i odporny na ścieranie oraz utratę estetyki na skutek działania czynników zewnętrznych. Interesuje Cię tampodruk? Warszawa znajduje się na tyle blisko, by nas odwiedzić i odebrać produkty osobiście, ale możesz też zaczekać na dostarczenie zamówienia kurierem. Zapoznaj się z naszą ofertą znakowania tą metodą.

Etymologia nazwy tampodruk bazuje na słowie tampon, które w tym kontekście oznacza stempel. Jak nietrudno się domyślić, znakowanie tą metodą polega zatem na przenoszeniu gotowego nadruku z matrycy na powierzchnię docelową, która ma być wykończona tampodrukiem. Co to znaczy w praktyce?

Proces rozpoczyna się od opracowania metalowej matrycy, czyli wytłoczenia na niej pożądanego wzoru, który zostaje następnie wypełniony farbą. W kolejnym kroku przykłada się do niego elastyczny, silikonowy stempel, do którego przykleja się świeżo wykonany nadruk. Na koniec stempel zostaje przystawiony do podłoża, na którym ma znaleźć się znakowanie, i bezproblemowo na nie przechodzi. Dzieje się tak za sprawą zastosowania specjalnej farby, która wysycha nierównomiernie, a zatem zachowuje miejscową lepkość. Wszystko odbywa się szybko, co pozwala na sprawne opracowanie całej partii materiałów przy użyciu tampodruku. Zastosowanie go na hurtową skalę nie stanowi zatem problemu.

Czy warto zdecydować się na tampodruk – wady i zalety tego rozwiązania

Autem tampodruku jest z pewnością wysoka precyzja. Dzięki temu możesz dokładnie odwzorować nadruk nawet na nierównomiernej powierzchni, która mogłaby zniekształcić grafiki wykonane przy użyciu innej metody. Technika ta nadaje się do stosowania na metalu, plastiku, papierze, szkle, gumie, drewnie i innych materiałach. Sama grafika jest wykonana w wysokiej rozdzielczości i zachowuje estetykę przez długi czas pomimo działania czynników pogodowych i wody, a także mechanicznego ścierania.

Za wadę tampodruku można uznać to, że nie sprawdza się na dużych powierzchniach. Dodatkowo, na niektórych podłożach należy wykonać go kilkakrotnie w jednym miejscu, by uzyskać odpowiednie nasycenie. Na metalowych elementach konieczne jest też zastosowanie specjalnego utrwalacza.

Praktyczny tampodruk: zastosowanie w marketingu i nie tylko

Kiedy warto skorzystać z tej metody? To doskonały pomysł na personalizację różnych elementów, który najczęściej stosuje się przy produkcji materiałów marketingowych. Możesz np. możesz wykorzystać tampodruk na długopisach do stworzenia drobnego gadżetu z Twoim logo, rozdawanego podczas targów czy innych eventów branżowych. Możesz również zastosować tampodruk na szkle, np. jako spersonalizowane zdobienie szklanek, butelek, świeczników, a nawet breloków do kluczy czy akcesoriów kuchennych.

Gdzie zamówisz gadżety, które zdobi tampodruk? Warszawa jest miastem, w którego pobliżu znajduje się siedziba naszej firmy. Jeśli mieszkasz w okolicy, możesz załatwić wszystko stacjonarnie, a następnie osobiście odebrać gotową partię materiałów reklamowych. To dobra opcja, jeśli zależy Ci na czasie. Jeśli jednak mieszkasz na drugim końcu Polski, niczym się nie martw. Korzystamy z usług sprawdzonych kurierów, by dostarczać nasze produkty w różne zakątki kraju. Zapytaj nas o możliwość wysyłki, a podamy Ci orientacyjny koszt i czas realizacji takiego zamówienia.

Nie możesz się zdecydować czy wybrać tampodruk a sitodruk? Zastanawiasz się, która metoda sprawdzi się lepiej w konkretnym przypadku? Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Skontaktuj się z nami.

Kontakt i wycena. Zapraszamy
22 788 85 84
biuro@regalo.pl