Nietypowe gadżety reklamowe

Jak dotrzeć do klienta ze swoją ofertą? To pytanie zadaje sobie chyba każdy przedsiębiorca. Strategia reklamowa powinna być dokładnie przemyślana. Z pewnością warto postawić na marketing bezpośredni – czyli docieranie do klienta za pomocą gadżetów reklamowych. I na tym polu jest spora konkurencja. Zamiast standardowych podarunków, dobrze jest czasem postawić na coś mniej oczywistego. Zaintrygowany klient łatwiej zapamiętuje informacje dotyczące danej firmy czy jej oferty. Nietypowe upominki to w wielu przypadkach idealny pomysł na promocję!

W artykule znajdziesz informacje na temat:

Typowe i nietypowe gadżety reklamowe

Chyba każda osoba otrzymała w formie upominku długopis bądź notatnik. To typowe pomysły na gadżet reklamowy. Mają one uniwersalny, ale też zachowawczy charakter. Inne, dość popularne pomysły to kubki, breloczki czy smycze. A jakie gadżety są bardziej oryginalne? Cóż, w tej kwestii ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Mniej standardowymi podarunkami są np. sprzęty elektroniczne, środki higieny indywidualnej, a nawet zabawki i gry! Wszystko może być dobrym pomysłem, o ile strategia marketingowa jest przemyślana!

Nietypowe gadżety dla Twojej firmy

Kto wie, może nietypowe gadżety reklamowe to idealny sposób na promocją Twojej firmy? Pamiętaj, że muszą być one spójne z Twoim wizerunkiem. Jeśli tak będzie, nawet najbardziej zwariowany pomysł na prezent ma sens! Ważne jest także, aby dobrze znać swoją grupę docelową. Młodzi ludzie z pewnością będą zadowoli z otrzymania czegoś z elektroniki, podczas gdy osoby starsze będą oczekiwań upominków prostych i praktycznych. Klienci będą też podświadomie kojarzyć dany gadżet z ofertą Twojej firmy. Postaw więc na prezent, który będzie odpowiednią wizytówką Twojej działalności.

Na jaki gadżet reklamowy się zdecydować?

Być może zastanawiasz się, który z gadżetów reklamowych będzie odpowiedni. Chcesz by był oryginalny i wyjątkowy. Jeśli tak jest, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego REGALO GIFTS. Znajdziesz tu wiele pomysłów na upominek. Wszystkie produkty podzielone są na kategorie, możesz więc od razy przejść do sekcji, która wydaje Ci się interesująca. Możesz postawić na myszki komputerowe z nazwą Twojej firmy lub narzędzia z logo, jak lampki rowerowe czy miarki. A może lepiej sprawdzi się płyn do dezynfekcji lub peleryna przeciwdeszczowa? Opcją są również klapki, lornetki czy krokomierze. W naszej ofercie znajdziesz też akcesoria dla psa czy piórniki i puzzle. Jest w czym wybierać!

Personalizowany gadżet reklamowy

Wszystkie, nawet nietypowe gadżety reklamowe, muszą zostać poddane procesowi indywidualizacji. Niestety, oryginalny upominek to żadna gwarancja, że klient na dłużej zapamięta nazwę firmy, jeśli mu o niej nie będziemy przypominać. Dlatego też każdy podarunek powinien zostać spersonalizowany. Najczęściej polega to na tym, że zawiera on logo firmy lub jej nazwę. Aby gadżety reklamowe w pełni spełniały swoją funkcję promocyjną, nasz sklep REGALO GIFTS zajmuje się także ich znakowaniem. Wszystkie szczegóły są ustalane indywidualnie. Zamawiający najpierw musi wybrać określony gadżet, zdecydować o szczegółach jego wyglądu oraz ilości. Następnie można przejść do omawiania szczegółów związanych z nadrukiem lub grawerem. Klient określa, jaka treść powinna znaleźć się na przedmiocie. Logo firmy może być duże lub subtelne, kolorowe lub jednobarwne. Wszystko zależy od wizji klienta, do której się dostosowujemy. Znakujemy na różne sposoby np. poprzez grawerowanie laserem, tłoczenie, termotransfer czy nadruk full kolor UV. Technika jest zawsze dopasowana do materiału, a my dbamy o to, aby znakowanie było solidne i estetyczne.

Wyróżnij się swoimi gadżetami promocyjnymi!

Jeśli chcesz się wyróżnić na rynku, pomogą Ci w tym nietypowe gadżety reklamowe. Odbiorcy codziennie są bombardowani różnymi treściami marketingowymi. Reklamy w mediach są w stanie skutecznie ignorować. Co innego osobisty upominek – to zawsze bardziej przykuwa ich uwagę. Niestety, z marketingu bezpośredniego korzysta już wiele firm. Kolejny długopis z logo firmy może już nie mieć tak dużej siły rażenia. Dlatego w niektórych przypadkach warto postawić na oryginalny podarunek. Będzie on świadczył o kreatywności firmy i niekonwencjonalnym sposobie myślenia, a odbiorca szybciej ją zapamięta. Niebanalne upominki trafią zwłaszcza do osób młodych i kreatywnych, choć nie tylko. Element zaskoczenia i świeżości może zadziałać tak naprawę w każdej grupie docelowej. Co więcej, nie trzeba zamawiać drogich podarunków aby zaskoczyć klientów. Liczy się przede wszystkim pomysł – a kopalnią idei jest nasz sklep REGALO GIFTS.

Nie ma co ukrywać, nie jest łatwo przebić się do świadomości odbiorców na rynku. Każdy, nawet najlepszy towar bądź usługi, muszą być odpowiednio promowane. Czasem warto więc postawić na oryginalność i sięgnąć po mniej typowe gadżety reklamowe. Zapewniają one efekt świeżości, przykuwają uwagę oraz intrygują. Ponieważ często mają praktyczne zastosowanie, odbiorcy chętnie korzystają z nich na co dzień.